بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه

تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه فرصتی مناسب برای افرادی است که به دنبال اپلای و اخذ پذیرش در یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا هستند. از آنجا که قبولی در کنکور ایران برای تحصیل در برخی از رشته‌ها مثل پزشکی و یا پیراپزشکی شرایط بسیار سخت‌گیرانه‌ای دارد، انتخاب دانشگاه های خصوصی ترکیه به خاطر شرایط ورودی راحت می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. چراکه نه تنها مدارک اعطایی این دانشگاه‌ها معتبر است، بلکه شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه در این دانشگاه‌ها وجود دارد و نیازی به یادگیری زبان ترکی و تسلط بر این زبان نیست. همچنین هزینه تحصیل در ترکیه در مقایسه با سایر کشورها کمتر است. بنابراین اخذ پذیرش در دانشگاه‌ های خصوصی ترکیه می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای افرادی باشد که قصد تحصیل در خارج و اخذ پذیرش در دانشگاه‌های برتر ترکیه را دارند.

معرفی دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ در سال ۱۹۹۳ تاسیس شد. تعداد دانشجویان کارشناسی این دانشگاه ۸.۳۴۵ نفر و تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی ۱۸.۳۹۸ نفر است. این دانشگاه دارای ۲۲ برنامه کارشناسی، ۴۳ برنامه کارشناسی ارشد و ۳۰ برنامه دکتری در ترکیه است.

معرفی دانشگاه سابانجی

دانشگاه سابانجی در سال ۱۹۹۸ تاسیس شد. دانشگاه سابانجی اولین دانشگاه در ترکیه است که عضو بنیاد مدیریت کیفیت اروپا EFQM  است. سابانجی اکنون ۱۱ برنامه کارشناسی، ۵۰ برنامه کارشناسی ارشد و ۱۷ برنامه دکترا ارائه می‌دهد.

معرفی دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت، توسط پروفسور İhsan Doğramacı در سال ۱۹۴۸ تاسیس شد. این دانشگاه در حال‌حاضر میزبان ۱۳۰۰۰ دانشجو است و اولین دانشگاه علوم پایه ترکیه محسوب می‌شود. این مؤسسه آموزشی عالی به خاطر سطح آموزشی بالا، تحقیقات علمی فراوان، فعالیت‌های فرهنگی و هنری بیشمار دانشجویان، جزو یکی از دانشگاه‌های پیشرو در ترکیه است. دانشگاه بیلکنت دارای ۲۹ رشته در مقطع کارشناسی و ۵۹ رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی است.

معرفی دانشگاه آیدین استانبول

دانشگاه آیدین استانبول در تاریخ ۱۸ مه ۲۰۰۷ در استانبول ترکیه تأسیس‌شده است. شعار دانشگاه آیدین استانبول «پیش به به‌سوی آینده روشن» است. به همین جهت این دانشگاه به آماده کردن دانشجویان خود برای آینده شغلی مناسب و کار در ترکیه و یا خارج از کشور اهمیت فراوان می‌دهد. آیدین استانبول شامل ده دانشکده، ۶۳ برنامه کارشناسی، ۷۴ برنامه کارشناسی ارشد و ۱۷ برنامه دکتری است.

معرفی دانشگاه بیلگی استانبول

دانشگاه بیلگی استانبول در ۷ ژوئن ۱۹۹۶ با شعار برای زندگی بیاموز، نه برای مدرک تاسیس شد. این دانشگاه دارای ۳ پردیس اصلی در استانبول است و به دلیل نوآوری در روش‌های آموزش به یک دانشگاه شناخته شده در جهان تبدیل شده است. این دانشگاه بیش از ۲۰ هزار دانشجو، ۱۵۰ برنامه کارشناسی، کارشناسی ارشد و کاردانی دارد و دارای ۷ دانشکده، ۳ موسسه، ۴ کالج و ۳ مدرسه حرفه‌ای است.

معرفی دانشگاه ایستینه استانبول

دانشگاه ایستینه در سال ۲۰۱۵ میلادی توسط بنیاد آناتولی تأسیس شد. این دانشگاه شامل سه مرکز مختلف بیمارستانی و پارک پزشکی VM است. دانشگاه ایستینه استانبول به دنبال آموزش و پژوهش اصولی برای ایجاد تغییر اساسی است. دانشگاه ایستینه استانبول از چندین دانشکده، یک هنرستان فنی حرفه‌ای و یک هنرستان حرفه‌ای تشکیل شده است.

معرفی دانشگاه باهچه شهیر

دانشگاه باهچه شهیر در مرکز شهر استانبول قرار دارد. باهچه شهیر از یک کالج، هنرستان، مدرسه زبان و مدرسه فنی حرفه‌ای برخوردار است. این دانشگاه ۱۲ برنامه تحصیلات تکمیلی ارائه می‌دهد. ۱۸.۴۴۸ دانشجوی کارشناسی و ۵.۶۴۹ دانشجوی تحصیلات تکمیلی دارد که از این تعداد بیش از ۵ هزار نفر آن‌ها دانشجوی بین‌المللی هستند.

معرفی دانشگاه آتلیم

دانشگاه آتیلیم در تاریخ ۱۵ ژوئیه ۱۹۹۷ تاسیس شد. این دانشگاه در میان ۳۰۰ دانشگاه ارزیابی شده براساس رتبه بندی کشورهای بریکس و اقتصادهای نوظهور رتبه ۶۲ را دارد و دارای رتبه ۴ در میان دانشگاه‌های علوم پایه ترکیه است. این دانشگاه از ۱۴ دانشکده مختلف، هنرستان و دانشکده تحصیلات تکمیلی برخوردار است.

معرفی دانشگاه باشکنت

دانشگاه باشکنت در شهر آنکارا قرار دارد. امکان تحصیل به دو زبان ترکی و انگلیسی برای متقاضیان در این دانشگاه وجود دارد. باشکنت در حال حاضر شامل ۱۲ دانشکده، ۸ موسسه، یک دانشکده زبان خارجی و ۷ موسسه فنی حرفه‌ای است.

معرفی دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه در سال ۱۹۹۶ تأسیس شد. این دانشگاه ۱۳ دانشکده مختلف دارد و از ۷۱ رشته در مقطع کارشناسی، ۴ رشته در مقطع کاردانی، ۸۷ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۴۳ رشته در مقطع دکترا برخوردار است.

روابط عمومی
روابط عمومی

نویسنده و نویسنده محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی میگردی؟
برچسب ها
اشتراک گذاری